Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/macniderdesign.com/includes/menu.inc).

You are here

Badanie gruntów jako najlepsza czynność w określeniu typu podłoża

Dołączanie specyfikacji geotechnicznej do wniosku o pozwolenie na budowę nie jest obowiązujące. Jakkolwiek w interesie właściciela pola leży to, ażeby dom był ustawiony na statecznym gruncie. Piwnic nie powinno się konstruować, gdy woda gruntowa znajduje się bardzo wysoko, albowiem byłoby to skomplikowane technicznie i kosztowne. Jeżeli natomiast ze względu na nieprzepuszczalne podwaliny na nawierzchni działki nieraz stoi woda, powinno się pomyśleć o skutecznym odwodnieniu.

Badanie gruntu
Author: Soil Science
Source: http://www.flickr.com
Badania gruntów to określanie cech geotechnicznych gruntu - doczytaj. Geotechnika używa dużo metod, dzięki którym bada podkład. Badania gruntu są najważniejszą czynnością w scharakteryzowaniu, czy dana ziemia nadaje się pod zabudowę. Ażeby sprawdzić warunki gruntowe, wypada zwrócić się o pomoc do wyspecjalizowanej jednostki geotechnicznej, która na bazie paru odwiertów wyznaczy warstwy i typy podłoża, również poziom wód gruntowych.

Badania gruntów są najbardziej pewne, gdy jest możliwość wskazać usytuowanie i kontur przyszłego budynku, bowiem wtenczas geotechnik wie, w których punktach wykonać odwierty (odwierty geotermalne - AKM Michoń). Jeżeli działka jest niezwykle duża i nie wiadomo nadal, gdzie stanie budynek, należy zrealizować więcej odwiertów, a więc cena badań wzrośnie.Źródło informacji -

Mimo to, powinno się je zrobić, żeby ułatwić sobie podjęcie decyzji, bo badania potrafią wykazać, w którym obszarze fundamentowanie budynku będzie najprostsze, a gdzie będzie kłopotliwe, a przez to droższe. Zazwyczaj odwierty umieszcza się w rogach budynku i ewentualnie na przecięciu przekątnych.
Badania gruntu, w których wykorzystuje się sondowanie cpt to jedne z nowoczesnych sposobów zarówno w Polsce jak i na świecie.

Czy uważasz, że znajdziesz potrzebne dane w odniesieniu do prezentowanego tematu? Oczywiście, że tak - przejdź na kolejną stronę i kliknij w odsyłacz tutaj.

Usługi geotechniczne zezwolą na skrupulatną ocenę danego terenu szybko i sprawnie.

Podstawowym zasięgiem sondowania jest badanie środowiska gruntowego dla celów planowania i wykonawstwa posadowienia budynków, budowli ziemnych, podziemnych i nawierzchni drogowych. Na bazie otrzymanych parametrów gruntowania, przy użyciu specjalistycznego programu można określić rodzaj gruntu i budowę geologiczną gruntu, ustalić poziom zagęszczenia podkładów miałkich.
Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1