Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/macniderdesign.com/includes/menu.inc).

You are here

Jak odpowiednio wybrać meble łazienkowe?

Łazienka to pomieszczenie, w którym lubimy spędzać czas. Dbamy tam o swój wygląd, relaksujemy się po ciężkim dniu oraz znajdujemy chwilę dla samego siebie. Istotne jest, żeby łazienka była odpowiednio urządzona – to małe zazwyczaj pomieszczenie trzeba zagospodarować w taki sposób, żeby korzystanie z niego było praktyczne i przyjemne. Odpowiednio dopasowane meble uzupełnią aranżację oraz ułatwią zachowanie w łazience porządku.

umywalka
Author: Marmorin Studio Design
Source: Marmorin Studio Design
Nim kupimy meble łazienkowe należy przeanalizować, jakie elementy wyposażenia są w łazience konieczne, ile zabiorą przestrzeni i ile w rzeczywistości zostanie nam miejsca na szafki oraz półki. Miejmy na uwadze, iż aby użytkowanie mebli było w pełni komfortowe, szuflady i drzwiczki muszą otwierać się swobodnie do samego końca, niezbędny jest więc pewien zapas wolnego miejsca dookoła nich - meble łazienkowe.

Jeżeli nie ma możliwości, żeby w łazience umieścić wolnostojące szafki, zawsze można sięgnąć po praktyczne rozwiązania, polecane zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń. Doskonałą opcją są szafki pod umywalkę, które pozwalają wykorzystać przestrzeń z pozoru nie do zagospodarowania - . Nowoczesne umywalki mogą być montowane na specjalnym blacie (wówczas zyskujemy dodatkową przestrzeń na przybory toaletowe) lub wolnowiszące, lecz nie wymagają montażu skomplikowanego systemu hydraulicznego, dzięki czemu miejsce pod umywalką doskonale nadaje się na zamontowanie wąskiej szafki z półkami, lub systemu szuflad.


Meble łazienkowe to jednak coś więcej niż szafki pod umywalkę – jeżeli brakuje nam miejsca, by ustawić meble na podłodze, wybierzmy szafki, które można zamontować na ścianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie środków czystości czy ręczników, nie ograniczając sobie swobody ruchów. Sporo wiszących szafek łazienkowych posiada lustro w drzwiczkach, nie trzeba więc zastanawiać się, gdzie powiesimy lustro, jeśli w jego miejscu zawiśnie szafka.

Nim wybierzemy meble do łazienki, zastanówmy się, jak dużo rzeczy chcemy trzymać w łazience i dostosujmy pojemność szafek do naszych potrzeb. Zwróćmy też uwagę na to, aby meble (zobacz: meble do spania codziennego) były ładnie wykonane, z materiałów, wytrzymałych na wilgoć. Dzięki temu przez wiele lat będziemy mogli cieszyć się przestronnymi, wygodnymi w użytkowaniu i ładnymi meblami łazienkowymi.
Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1