You are here

Najlepszy okres na zakładanie firmy!

Dużo młodych ludzi staje dziś przed ważną decyzją - czy powinni założyć własną firmę czy może podjąć pracę na etat w przedsiębiorstwie. Obydwie opcje mają wiele plusów jak i minusów. Własna firma to nienormowany czas pracy, brak przełożonych i duże zyski w przypadku dobrego prowadzenia firmy. Praca na etat to pewny, stały zarobek, opłacone składki zdrowotna i ubezpieczeniowa oraz 8 godzin dziennie w pracy.

przykładowe wnętrze firmy
Author: La Citta Vita
Source: http://www.flickr.com
Wybór jednej z możliwości zależy od kilku czynników i rzadko jest prosty. Unia Europejska wykłada spore pieniądze na założenie i rozwój nowych firm, co daje możliwość otwarcia działalności bez własnych środków. Rząd twierdzi, że zakładanie firmy jeszcze nigdy nie było prostsze i stara się nam wmówić że firmę w Polsce można dziś założyć w jednym okienku. Jakie są realia - każdy kto zakładał firmę dobrze wie. Mają się nijak do tego, do czego starają się nas przekonać politycy.

Wielu z nas nie wie jak założyć firmę. Na szczęście w internecie znajdziemy dużo przydatnych informacji na ten temat. W serwisach tematycznych znajdziemy dużo porad, tekstów ustaw i innych wiadomości, które pomogą nam odnaleźć się w gąszczu ustaw. Wiadomości redagowane są przez profesjonalny zespół prawników, możemy więc być pewni, że jakość informacji jest na najwyższym poziomie. Jeśli na przykład planujesz założenie spółki, to powinieneś koniecznie wejść na stronę X i zagłębić się w lekturze aktów prawnych przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.Napiszę kilka słów o założeniu sklepu. Konieczny jest lokal, odpowiednie pozwolenia, jak na przykład koncesja w przypadku, gdy chce się sprzedawać alkohol. Trzeba postarać się o dogodną umowę z hurtowniami i dostawcami. Przecież musisz skądś brać towar. Ważny jest sprzęt - odpowiednie meble, urządzenia fiskalne (więcej tu: ), lodówki, itd. Zadbajmy również o promocję naszego małego przedsiębiorstwa. Możliwości jest sporo. Przykładowe to: strona www, konto na portalu społecznościowym, ulotki, czy gazetki. Istotne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa. Doskonałym rozwiązaniem są kamery przemysłowe (zobacz więcej tutaj).

Widzisz teraz interesujący artykuł, jednak bez wahania kliknij również pełen tekst (http://pitprojekt.pl/), a znajdziesz ciekawe informacje na ten temat.

Różne sytuacje bowiem zdarzają się w życiu. Nie uchroni nas to wprawdzie przed kradzieżą, ale pozwoli na ewentualne rozpoznanie winnych.
Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1