You are here

Czemu korzystnie pojechać w Karkonosze? Jakie atrakcje czekają tam na turystów?

Spacery po Sudetach mogą dostarczyć wspaniałych wrażeń. Ci przyjezdni, którzy chcą ujrzeć ich najcudowniejsze zakątki, koniecznie powinni pojechać Karkonosze. To oryginalne pasmo górskie, jakie zachwyca i fascynuje od lat. Które punkty na pewno trzeba zobaczyć w czasie wycieczki pieszej? W jakich miejscach oczekują na turystów najwspanialsze atrakcje? Jako najbardziej wysoki szczyt Karkonoszy największą popularnością cieszy się Śnieżka.


Karkonosze
Author: Anna Więckowska
Source: Anna Więckowska
Przez jej wierzchołek przebiega granica między Polską a Czechami, jednak to nie przejście graniczne jest tu najbardziej popularną atrakcją. Zachwyca to słynne Obserwatorium Meteorologiczne, kapliczka św. Wawrzyńca czy gołoborza. Ze Śnieżki dostrzegalne są cudowne widoki, którymi pierwsi turyści zachwycali się już w XVI wieku. Równia pod Śnieżką czy Czarna Kopa to następne atrakcje, które można ujrzeć w czasie wycieczki na Śnieżkę. A gdzie najlepiej się przespać? Na pewno kwatery Karpacz, jak i również apartamenty Karkonosze - przenieś się tu.

Równie bardzo znanym szczytem jest dla przyjezdnych Szrenica.

Już teraz kliknij ten odsyłacz i zweryfikuj info u źródła, żeby zdobyć absolutną gwarancję, że wszystkie wiadomości publikowane na takiej witrynie są miarodajne.

W okresie zimy jej stoki zajmują narciarze, których kuszą idealne warunki, bardzo świetnie utrzymane trasy zjazdowe oraz nowoczesne wyciągi. Nie brak tu także szlaków pieszych, a odpocząć można w znajdującym się na szczycie Szrenicy schronisku - oferta. Blisko tego szczytu znajduje się inne ciekawe miejsce. To Hala Szrenicka, popularna z powodu schroniska i pięknych widoków. Niedaleko Szrenicy czekają także słynne Końskie Łby – jedne z najpiękniejszych w Karkonoszach skałek o charakterystycznym kształcie. Warto podczas wędrówek po tych górach wybrać na przechadzkę, w czasie jakiej będzie można zobaczyć najbardziej cudowne w Sudetach wodospady: Szklarki i Kamieńczyka.


kościółek drewniany w karpaczu
Author: Ronald Preuß
Source: http://www.flickr.com
Karkonosze zadziwiają również polodowcowymi formami. Symbolem tych gór stały się też Śnieżne Kotły – wyjątkowe twory natury, jakie możemy podziwiać w czasie wędrówki z Łabskiego Szczytu na Wielki Szyszak.

Poznaj również inny zbiór treści poruszających prezentowany wątek - bez obaw - wejście za darmo (https://sansport.com.pl/pol_m_Sprzet-i-akcesoria_Impregnaty-spraye-antyfog-196.html), więc kliknij ten link.

Są one na pewno najwspanialszym miejscem na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego, a ich wartości przyrodniczej przecenić nie można. Chronione jako rezerwat ścisły znane są z rzadkich gatunków roślin 9zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem). To jedno z nielicznych miejsc, w którym możemy spotkać z okazami flory arktycznej. Są to jedynie najważniejsze atrakcje, jakich w czasie pobytu w tym miejscu pominąć nie powinniśmy. Miejsc wartych uwagi jest zdecydowanie więcej, a każdy szlak prowadzący przez te góry może się poszczycić wyjątkowym urokiem.
Drupal theme by pixeljets.com D7 ver.1.1